Peter Ekdahl
Sektionschef - Sektionen för planering och mediedesign (DSN)
peter.ekdahl@bth.se

Paul Carlsson
Avdelningschef - avdelningen Teknik och estetik
paul.carlsson@bth.se

Roger Skogh
Studierektor - avdelningen Teknik och estetik
roger.skogh@bth.se

Lena Trojer
Forskningsansvarig - avdelningen Teknik och estetik
Professor: teknovetenskapliga studier
lena.trojer@bth.se

Henriette Koblanck
Gästprofessor i design
henriette.koblanck@lnu.se

Daniel Nilsson
Programansvarig utbildningsprogrammet Digital ljudproduktion
daniel.nilsson@bth.se

Jonas Svegland
Programansvarig utbildningsprogrammet Digitala spel
jonas.svegland@bth.se

Mattias Schertell
Universitetsadjunkt - webbutveckling
mattias.schertell@bth.se

Maria Distner
Programansvarig utbildningsprogrammet Digital bildproduktion
maria.distner@bth.se

Kerstin Gustavsson
Programansvarig Basår för digitala medier
kerstin.gustavsson@bth.se

Anders Falk
Adjunkt i speldesign
anders.falk@bth.se

Patrik Vörén
Adjunkt i interaktiv ljuddesign
patrik.voren@bth.se

Kalle Wirén
Adjunkt i speldesign
kalle.wiren@bth.se

Fredrik Gullbrandson
Adjunkt i spelteknik
fredrik.gullbrandson@bth.se

Alexander Hansson
Utbildare - webbutveckling
alexander.hansson@bth.se

Pirjo Elovaara
Lektor i teknovetenskapliga studier
pirjo.elovaara@bth.se

Silvio Ocasic
Sektionstekniker, IT-samordnare
silvio.ocasic@bth.se

Rosmari Lauterbach

Studievägledare
rosmari.lauterbach@bth.se

Peter Giger
Programansvarig utbildningsprogrammet Webbutveckling
Doktor i teknovetenskapliga studier
peter.giger@bth.se

Rebecka Molin
Doktorand i teknovetenskapliga studier
rebecka.molin@bth.se


Madeleine Persson
Ekonom
madeleine.persson@bth.se

Anita Carlsson
Administrativ chef DSN
anita.carlsson@bth.se

Ulrika Magnusson
Studerandeadministratör
ulrika.magnusson@bth.se


Besöksadress
Biblioteksgatan 4
374 35 Karlshamn

Godsadress
Pirgatan 7
374 35 Karlshamn

Telefon
0454-38 50 00

Fax
0454-191 04

Redigera
Share Dela