Itslearning stänger

Itslearning är stängt

För lärare, och dig som inte är anställd eller student vid BTH.

Logga in på itslearning fram till den 4 november genom att klicka här.

 

För studenter är itslearning inte längre tillgängligt.

Alla kommande kurstillfällen kommer att finnas på Canvas, https://www.bth.se/canvas

Du som har oavslutade kurser kan ansöka om omregistrering via länken nedan. Där finns även reglerna som gäller för omregistrering beskrivna.

https://studentportal.bth.se/page/omregistrering

Har du en oavslutad kurs som är nedlagd och inte längre ges på BTH gäller särskilda regler. Dessa regler har du fått information om i e-post eller på annat sätt.

Är du osäker på om kursen fortfarande ges eller är nedlagd finns kontaktpersoner nedan som kan hjälpa dig. Är du osäker på vem du ska kontakta, eller om ditt område saknas, kontakta studentcentrum@bth.se

Kontaktuppgifter för kursområden

Datavetenskap

Birgitta Hermanson (director of studies)

birgitta.hermanson@bth.se

Anders Nelsson (director of studies)

anders.nelsson@bth.se

 

Elektronik

Sven Johansson (head of department)

sven.johansson@bth.se

 

Fysisk planering

Birgitta Hallqvist (director of studies)

birgitta.hallqvist@bth.se

 

Företagsekonomi

Monica H Nilsson (department coordinator)

monica.h.nilsson@bth.se

 

Industriell ekonomi

Monica H Nilsson (department coordinator)

monica.h.nilsson@bth.se

 

Maskinteknik

Mats Walter (head of department)

mats.walter@bth.se

Matematik

Vanja Lindberg (head of department)

vanja.lindberg@bth.se

 

Medieteknik 

Mattias Schertell (director of studies)

mattias.schertell@bth.se

 

Omvårdnad

Markus Hjelm (programme co-ordinator)

markus.hjelm@bth.se

 

Programvaruteknik

Michael Mattsson (director of studies)

michael.mattsson@bth.se

 

Strategiskt ledarskap

Cecilia Bratt (director of studies)

cecilia.bratt@bth.se

 

Utveckling av digitala spel 

Stefan Petersson (director of studies)

stefan.petersson@bth.se